j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Search

Výtvarné studio

Informace pro žáky Šárky Hrouzkové (v rozvrhu středa a pátek)

Srdečně zdravím a hlásím, že výtvarka zůstává i nadále do odvolání zavřená. Předpokládám, že budeme pokračovat v komunikaci na dálku, jako na podzim, osvědčenými metodami (mail, WhatsApp).


Posílám náměty pro další práci: téma STROM, STROMY
Listnaté stromy se obnažily, na pozadí bílého sněhu krásně vyniknou kmeny, větve. Pozorovat, zaznamenat do paměti, vyfotit, z toho dále čerpat…

  1. Studijní kresba různých stromů (rozlišit různé druhy, např. lípa, bříza, stará třešeň…). Tužka, tuš, uhel, rudka, pastelka, fix…
  2. Studijní kresba hromady holých větví přes sebe (lineárně, nebo také stínovat větve i prostor za nimi), také co nejpřesnější pozorování a kresba kůry stromů (doneste si z lesa).
  3. Fotografie zimní krajiny se stromy, atmosféra zimního lesa, parku.
  4. Fotozáznam pokusu o „LAND ART“ v zimní krajině.
  5. Spleť větvoví („výřez“ z koruny stromu) jako inspirace k volné černobílé kompozici (do formátu čtverce, prodlouženého obdélníku, kruhu…) – kresba fixem, tuší, i černou temperovou barvou jen lineárně.
  6. Kdo ještě nezkoušel: pokus o projekt “ bydlení na stromech, v korunách “ případně: strom vrostlý do architektury, strom organickou součástí arch.
    Přikládám pár obrázků pro inspiraci a těším se na vaše nápady. Samozřejmě k práci můžete přistoupit zcela volně a pokračovat ve svých tématech, na kterých jste začali pracovat na podzim.

Šárka Hrouzková 14. ledna 2021

Zadání úkolů pro žáky Šárky Hrouzkové (ZDE KLIKŇETE)